مستند سازی
برای ساخت مستند حیات وحش به ما بپیوندید.
قالب وبلاگ

روز اول فروردین بود و من به همراه خانواده در رستوران مشغول خوردن ناهار بودیم که تلویزیون رستوران روی شبکه شما بود. مجری با کلی آب و تاب در مورد مستند «رودخانه لیان» توضیح می داد و کلی از اون تعریف می کرد. (البته مثل همیشه چون تقدیر شده بود.) من هم گوشم تیز شد که ببینم چه مستندی است. خوشحال شدم که مستند سازی از حیات وحش توی ایران رواج پیدا کرده. مستند که شروع شد دیدم اصلا دیالوگ نداره و فقط می تونیم بهش عنوان نماهنگ را بدهیم.

مستند رودخانه لیان


درست است که طبق نظر کارگردان تصاویر کلی مطلب دارد ولی ما با ساختن این مستندها نمی توانیم با جهان رقابت کنیم. شاید به نظر بسیاری از داوران این اثر یک حرکت نو بوده و بسیار شایسته تقدیر باشد. ولی در زمینه حیات وحش واقعا مطلب خاصی ندارد و تنها بعنوان یک مستند می تواند خود را ارائه کند. البته خود آقای بالف نیز این مطلب را بیان داشته اند که: «ادعا نمی‌کنم فیلم حیات وحش را ساختم، در واقع در این فیلم قرار بود در مسیر رودخانه حرکت کنیم و هر چه در مسیر بود را دنبال کرده و فیلم بگیریم.»

آقای بالف اشاره کرده اند که این مستند را با دقیقه ای 500 هزار تومان بر طبق 120 دقیقه ساخته اند که با یک ضرب ساده قرارداد ساخت این مستند 60 میلیون تومان برآورد می شود. که البته با ساخت تنها 70 دقیقه، هزینه ساخت این فیلم دقیقه ای 857 هزار تومان می شود. توجه داشته باشید که این هزینه شامل هزینه پرواز هلی کوپتر MI-17 که هر ساعت 15 میلیون تومان هزینه دارد نمی شود و این هزینه بر عهده سپاه منطقه بوده است.

پشت صحنه مستند رودخانه لیان

پشت صحنه مستند رودخانه لیان

البته من فقط حدود 15 دقیقه آن را دیدم. دعا کنید بتونم کامل آن را توی اینترنت یا جای دیگه پیدا کنم.

این مطلب پس از دیدن فیلم ویرایش خواهد شد.

[ ۱۳٩٢/۱/٩ ] [ ۱٢:٠٢ ‎ق.ظ ] [ یک مستند ساز ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

من عاشق ساخت مستند و فیلمبرداری از طبیعت و حیوانات هستم.