مستند سازی
برای ساخت مستند حیات وحش به ما بپیوندید.
قالب وبلاگ

دیروز جمعه بعد از کلی هماهنگی چهارمین جلسه شناسایی منطقه رو برگزار کردیم و 4 نفری به یکی از مناطق مورد نظر جهت فیلمبرداری رفتیم تا منطقه رو بطور دقیق جهت انجام کار شناسایی کنیم. جمع ما تشکیل می شد از یک کارشناس محیط زیست، 2 فیلمبردار و یک عکاس. اما یکی از هیجان انگیزترین گشت هامون رو داشتیم.

هنوز 5 دقیقه نبود که از نگهبانی محیط بانی عبور کرده بودیم و هنوز توی جاده آسفالتی بودیم که با 2 عدد میش مواجه شدیم که با سرعت از جاده عبور می کردند. اولین میش که بزرگتر بود با مهارت خاصی با پریدن، از فاصله میان سیم های خاردار کنار جاده که شاید 20 سانت هم نمی شد عبور کرد ولی میش دوم که هنوز بره بود، پس از پریدن پایش درون سیم های خاردار گیر کرد. سریع از ماشین پیاده شدیم و به سمتش رفتیم. آنقدر از ترس تقلا کرد که سیم خاردار کاملا به دور پایش پیچید. از ترس بالا و پایین می پرید . . .


بیچاره خیلی زخمی شده بود و حتی صدایی شنیدیم که فکر کردیم پاش شکسته.

با هر وسیله ای که در ماشین بود و با کلی تلاش بالاخره تونستیم چندتا از سیم ها رو باز کنیم و پاشو در بیاریم. قبل از اینکه سیم ها رو کامل باز کنیم، سعی کردیم نگهش داریم تا به محیط بانی برسونیمش. چون به نظر می رسید که پاش شکسته. ولی چون در آن سمت سیم ها بود و با حرکت های قوی خود به ما این اجازه رو نمی داد. بالاخره پاشو باز کردیم و با جستی که زد از ما دور شد و ما مطمئن شدیم که سالمه.

اینم از شروع پر هیجان!

خوشبختانه توی این شناسایی تونستیم انواع زیادی از حیوانات رو شناسایی کنیم.

اینم نمونه هایی از تصاویر گرفته شده:

مارمولک چشم ماری

عکاسی حیات وحش

دوربین گذاری حیات وحش

غروب آفتاب

غاز در حال پرواز

پروانه

ماشین گروه مستند سازی

گروه مستند سازی

[ ۱۳٩۱/٧/٢٩ ] [ ٩:٤۸ ‎ب.ظ ] [ یک مستند ساز ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

من عاشق ساخت مستند و فیلمبرداری از طبیعت و حیوانات هستم.