مستند سازی
برای ساخت مستند حیات وحش به ما بپیوندید.
قالب وبلاگ

دیروز جمعه بعد از کلی هماهنگی چهارمین جلسه شناسایی منطقه رو برگزار کردیم و 4 نفری به یکی از مناطق مورد نظر جهت فیلمبرداری رفتیم تا منطقه رو بطور دقیق جهت انجام کار شناسایی کنیم. جمع ما تشکیل می شد از یک کارشناس محیط زیست، 2 فیلمبردار و یک عکاس. اما یکی از هیجان انگیزترین گشت هامون رو داشتیم.

هنوز 5 دقیقه نبود که از نگهبانی محیط بانی عبور کرده بودیم و هنوز توی جاده آسفالتی بودیم که با 2 عدد میش مواجه شدیم که با سرعت از جاده عبور می کردند. اولین میش که بزرگتر بود با مهارت خاصی با پریدن، از فاصله میان سیم های خاردار کنار جاده که شاید 20 سانت هم نمی شد عبور کرد ولی میش دوم که هنوز بره بود، پس از پریدن پایش درون سیم های خاردار گیر کرد. سریع از ماشین پیاده شدیم و به سمتش رفتیم. آنقدر از ترس تقلا کرد که سیم خاردار کاملا به دور پایش پیچید. از ترس بالا و پایین می پرید . . .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٧/٢٩ ] [ ٩:٤۸ ‎ب.ظ ] [ یک مستند ساز ] [ نظرات () ]

دوستان با سختی بسیار موفق به شناسایی لانه عقاب شدند. هرچند توی این سفر من نتونستم دوستان رو همراهی کنم. از اونجایی که عقاب همیشه مناطق سخت رو برای لانه سازی انتخاب می کنه دوستان سختی های زیادی برای شناسایی تحمل کردند تا بتوانند به لانه برسند و چندتا عکس ناقابل بگیرند. خسته نباشید.

لانه عقاب

لانه عقاب

[ ۱۳٩۱/٧/٢٠ ] [ ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ ] [ یک مستند ساز ] [ نظرات () ]

بهمن وفایی نژاد (Benny Rebel)بهمن وفایی نژاد یکی از مستند سازان ایرانی است که در آلمان مشغول فعالیت است و مستند زیبای 2 قسمتی وی در مورد ایران واقعا دیدنی است. در مطالب قبلی کمی در مورد ایشان نوشته بودیم. ایشان در گفتگویی که با وبلاگ ما داشتند مواردی را از مستند سازی در ایران و درد دل های خود ذکر کردند که در ادامه بخش هایی از صحبت های ایشان را ذکر می کنیم.

 «

مستند سازی به این خاطر در ایران خوب نیست که مستند سازان ایرانی قلبشان برای حیوانات نمی تپد. وقتی فکر شما پول باشد، هنرت نمی تونه پیشرفت کنه.

...

یک مسئله دیگر هم که خیلی مهم است اینه که شما اگر می خواهید فیلم یا عکس از حیات وحش بگیری و کارت جالب و موفق باشه باید خیلی اطلاعات در رابطه با حیواناتی داشته باشی که روشون می خواهید کار کنید. هرچه شما بیشتر در رابطه با حیوانات بدانید تصویر شما و فیلم شما بهتر خواهد شد. اینجا در اروپا بیشتر فیلمبردارها و عکاسان طبیعت حیوان شناس و طبیعت شناس هستند. خود من 30 سال است که دارم کتاب های مختلف در رابطه با حیوانات می خوانم. از آن گذشته من یک دوره محیط بانی در آفریقا دیدم و چندین سال زندگیم را کنار حیوانات وحشی گذراندم. در ایران متأسفانه نه کتابی در این رابطه وجود دارد نه استادی که شما بتوانید چیزی از او یاد بگیرید. حتی خود محیط بانان در ایران از طبیعت ایران و حیوانات آن در نمی آورند. آن استادهایی که ما در آفریقا داریم من در ایران نتونستم پیدا کنم. البته کسانی هستند که مقداری اطلاعات دارند؛ ولی کار آنها قابل مقایسه با کار استادان دیگر در آفریقا نیست.


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/٧/۱۸ ] [ ۱:٠۸ ‎ق.ظ ] [ یک مستند ساز ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

من عاشق ساخت مستند و فیلمبرداری از طبیعت و حیوانات هستم.